Subiect: cipul biometric
View Single Post
  #5  
Vechi 07.06.2009, 20:53:35
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Dupa parerea mea, nu are nici un sens sa ne isterizam pentru aceste microcipuri. Vezi ca mai exista discutii aprige pe alte threaduri despre asta. (am uitat care)

Oare nu avem noi crestinii ceva mai important de facut, chestii cu iubirea lui Dumnezeu, a aproapelui, rugaciunea, despatimirea etc? Numai pacatul ne poate indeparta de Dumnezeu si adevarul ne face liberi, iar pacatul sclavi. Nu un microcip nenorocit.
Are rost sa ne isterizam, in caz ca ele vor duce la implinirea profetiilor apocaliptice. Nu ca le-am putea opri, insa sa nu ne inselam si sa ni le injectam sub piele pentru ca-s "inofensive".

Eu iti dau dreptate ca avem alte prioritati. Dar, in caz de chiar suntem aproape de sfarsitul veacului acestuia, trebuie sa luam la cunostinta de posibilitatile prin care vrajmasul ne-ar putea insela. Caci de se va intampla sa devina obligatorie inciparea, sa nu fim luati prin surprindere. Eu bat la pariu cu oricine ca in acel moment TOATE mijloacele de comunicare vor fi restrictionate si nu vom mai avea libertatea de a ne exprima parerile ca acum. Daca pana atunci nu ne vom informa, va fi prea tarziu pentru scolarizarea maselor in scopul prevenirii raului ultim prezis de Ioan la capitolul 13.

Dar mai vedem noi... :)
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote