View Single Post
  #4  
Vechi 22.10.2018, 20:54:35
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Tu ești bolnav de ură dementă împotriva unui popor care a dat și Sfinți și cultură cât n-o să poți tu asimila în zece vieți.
aia cu sfintii pastreaza-ti-o, dar nu ma acuza pe mine ca urasc cultura rusa, o uraste ala care-i sustine pe cei care au ars-o, adica tu!

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ce cauți tu pe acest forum în afară să bagi zâzanie și să batjocorești ortodoxia ?
eu nu batjocoresc nimic. toata fiinta neamului romanesc, toata istoria poporului nostru urla, ma, cand va vede cum luati apararea ereticilor! sunteti gata de orice pentru aia.



Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu ți-e rușine că Dumnezeu te vede, că la judecata lumii vor participa și sfinți, sau tu te crezi mai mare decât Sfântul Siluan Athonitul, sau decât Serafim al Sarovului ?
asta ce sfant rus a mai spus-o? in cazul asta ai grija sa nu te judece stefan cel mare! sluga cneazului, ereticul de popa rus de atunci, l-a anatemizat. poate nu stiai, asa ca ai grija sa nu fie fane p-acolo.


Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Poarta de intrare a lui sunt oamenii ca tine care au reflexe bolșevice și inchizitoriale împotriva Bisericii Ortodoxe și care au pretenția să influențeze mersul bisericii prin amenințări și calomnii.
Tu nu te-ai lepădat de reflexele de torționar nici după 30 de ani de când a căzut oficial cortina.
nu uita ca ma refer la rusi, repeta-ti asta non stop... minut cu minut...
nu conteaza reflexele mele, conteaza doar ale lui putin, ale lui kiril si mai conteaza cat de puternici sunt ai nostri. oricum, pregateste-ti pasaportul...
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote