View Single Post
  #18  
Vechi 10.02.2009, 14:01:23
OvidiuO OvidiuO is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2007
Mesaje: 511
Implicit

deci, cred ca pur si simplu in astfel de cazuri, se vorbesc doua limbi diferite, iar traducatorul nu este de fata, e absent. Astfel, fiecare vorbeste pe limba lui. Partea proasta e, ca si daca taci, se pare ca vorbesti altfel. De altfel si cei ce susotesc de fapt vorbesc tare, nu-i asa ? De ce ? Caci cel ce susoteste, ascunde. Cel ce ascunde, se fereste. Am putea continua, dar nu am ajunge nicaieri. De aceea, noi sa ne rugam pentru toti oamenii, desi uneori nu putem fi de acord cu anumite actiuni ale lor. De altfel si noi le avem pe ale noastre, nimeni nu este infailibil, insa daca ma doare cand fratele meu greseste, trebuie sa-i spun, cu blandete, dorind schimbarea lui. Pe undeva spune Sf. Apostol Pavel, daca imi amintesc bine, ca daca nu a primit sfatul cel bun, dupa 1-2 incercari (intre patru ochi), mergi si spune-l Bisericii...dar se pare ca acest lucru nu se mai practica in zilele noastre. Apoi, aici e vb de un frate, nu de un ateu. In cazul ateului, rabzi si aplici cele spuse de cei intelepti, urmezi Calea lui Hristos.
Doamne ajuta !
Reply With Quote