View Single Post
  #23  
Vechi 12.03.2024, 23:55:27
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 405
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Toți musulmanii sunt puși pe rău când sunt majoritari, cât sunt minoritari nu forțează dar sunt mult mai răi și li se permit mult mai multe, decât li se permit creștinilor care sunt minoritari în țările islamice.

Aici nu e vorba de curtoazie diplomatică sau de milă creștină e un soi de prostie și frică de violența lor, combinată cu răutatea elitelor care vor să distrugă creștinismul cu niște elemente capabile de implozie.
Simplu fapt că religia lor îi învață să pună taxă creștinului minoritar sau cucerit ca să-și practice religia e ceva toxic în gândire.

Păi ai prieteni musulmani pt că ăsta e încă simbolul dominării Dobrogei vreo 1.000 de ani de către turci.
Doar ce am separat extremismul, de omul normal. Musulmanii normali si maturi sunt PASNICI! Extremistii sunt cei care au facut rau. Nu poti ajuta pe un extremist, dar un musulman normal cum am dat exemplu cu Damascul si baba poti.

Damascul e doar un exemplu, nu ca trebuie sa mergi acolo, ca puteam sa zic Ierusalimul.

Cam asa e in Dobrogea, da. Am rude care lucreaza cu patroni turci, dar sunt alba-neagra asa. Ba te ajuta, ba sunt nemultumiti///
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote