View Single Post
  #2  
Vechi 10.11.2009, 16:54:48
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Ai fost intrebata cu scopul de a intelege mai bine ritul ortodox, sau doar pentru a te pune in incurcatura?????? Astia au miscurici, nu pot discuta despre nimic altceva si abia asteapta sa inceapa razboiul.

Si eu am participat odata la o conferinta ecumenica( pe vremea aia chiar nu stiam prea multe despre ecumenism) si eu cu prietena mea ne-am imprietenit oarecum cu niste fete adventiste. Astea ne-au invitat la ele in camera, si cum vorbeam si noi ca fetele... ce crezi, deodata s-au transformat in balauri care scuipau foc prin priviri...si au inceput focul armat " Voi de ce va machiati, de ce mergeti la discoteca, la noi in Biblie asa este scris, la voi nu e asa? Noi facem asa si pe dincolo...voi ortodocsii de ce faceti aia si aia...?" si eu eram cat pe ce sa imi fac o mare cruce si sa le spun "Piei satanooooooo!!!!!!", daca mai aveam si ceva aghiazma la mine cu siguranta faceam un grill ...insa oricum ideea e ca ceva nu e regula cu ei, pastorii ii obliga sa faca prozelitism si urla ca niste animale salbatice, nestiind pe care sa apuce...asta e parerea mea!

Nu te lasa antrenata in discutii de genul, daca simti ca scopul nu e acela de a afla ceva nou si a intelege lucrurile, pentru ca nu vei scapa niciodata, si asta pentru ca mintile odihnite si trainarite de pastor toata ziua pot debita multe....

Doamne ajuta!
Reply With Quote