View Single Post
  #1  
Vechi 15.06.2006, 19:03:21
Ioan_Ciobota Ioan_Ciobota is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.07.2005
Mesaje: 90
Implicit

Eurovision 2006 si votul pentru Satana

S-au stins de ceva timp luminile pe scena Eurovision 2006.
Trofeul cel mare a fost castigat de formatia Lordi din Finlanda.

"Suntem o formatie de heavy rock, cantand piese in stilul hard rock al anilor 80", spune Mr.Lordi, liderul trupei.

Ca aparitie scenica erau imbracati ca niste monstri, diavoli, personaje de desene animate etc.
Ei afirma clar ca nu sunt satanisti, cu toate ca asa pareau.
“Nu vreau sa ard in iad, vreau sa merg in cer” spune Mr.Lordi.

Nu comentez daca sunt satanisti sau nu, poate ca sunt doar niste copii teribilisti, imaturi, blocati undeva pe la o varsta oarecare.
Mr. Lordi: "Inca sunt copil. Inca mai colectez jucarii din Muppet’s. Ma joc cu personaje din Razboiul Stelelor, cu conducatorii universului, cu monstri. Imi plac paianjenii, dinozaurii etc".

Dar as vrea sa observ putin votul europenilor la acest concurs.
Am impresia ca europenii au votat explicit cu o trupa care parea clar de satanisti in momentul votului.
Cu siguranta marea majoritate dintre cei care au votat nu stiau ca Mr.Lordi se joaca cu "conducatorii universului, cu monstri" si nici ca ii "plac paianjenii, dinozaurii etc" si ca membrii trupei nu se declara satanisti.

Au votat cu imaginea prezentata de aceasta trupa in momentul respectiv: satanisti !
Interesant !

De fapt cred ca eu nu gandesc bine, daca m-as fi asteptat ca Europa sa voteze altceva decat satanisti.
Daca i-am pune pe oameni sa voteze intre Domnul Isus Cristos si Satana, este clar ca NU Domnul va castiga aceste alegeri. Oamenii iubesc mai mult intunerecul decat Lumina, pentru ca faptele lor sunt rele.

Asa ca votul Europei mi se pare normal.
Eurovision 2006 a fost oare un fel de sondaj de opinie? S-a luat pulsul opiniei publice?
Cand oamenii vor avea de ales pe antichrist, CU SIGURANTA il vor vota cu o majoritate covarsitoare.

Un alt fapt socant pentru mine a fost in timpul unei emisiuni de televiziune in direct, in care se comentau rezultatele Eurovision 2006 impreuna cu Mihai Traistaru - reprezentantul Romaniei.
Apropo, piesa Tornero cu care a participat Traistaru mi se pare foarte slaba, fara prea multa inteligenta muzicala. Doar "iii"-urile lui par cea mai inteligenta treaba in piesa asta :) :)

Revenind la ce m-a socat - a fost un telefon in timpul emisiunii, de la o romanca din Israel, care-i spunea - cu lacrimi in... glas - lui Mihai Traistaru ceva de genul: "Noi, mai multi romani credinciosi din Israel, ne-am rugat cu mana pe Biblie pentru dumneavoastra."
Mi se pare ceva la fel de stupid ca Tornero sau costumatia celor de la Lordi.
Adica acei simpatici romani din Israel cred ca Dumnezeu nu are altceva mai bun de facut decat sa traga sforile la Eurovision 2006, ca sa castige Traistaru (In paranteza fie spus, Mihai Traistaru a recunoscut ca a produs piese cu mesaj... murdar... si le-a postat pe Internet. Dar romanii din Israel se roaga ca Domnul sa-l ajute...).

Concluzia mea: daca ar fi de votat, europenii l-ar vota de departe pe Satana. Domnul Isus ar pierde la votul oamenilor.
Dar slava Mantuitorului Iisus Hristos ca nu Il intereseaza votul oamenilor, ci EL VA INVINGE !!!

Ioan Ciobota
Reply With Quote