View Single Post
  #465  
Vechi 24.10.2014, 19:40:18
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Eu cred ca a fi smerita nu inseamna sa va impuneti ideea ca sunteti urata. A fi smerita inseama a constientiza ca frumusetea dv o datorati lui Dumnezeu.

Cat de frumoasa era Sfanta Fecioara! Si cat de smerita! Fiindca, la ea, "de acum ma vor ferici toate natiunile" se completeaza cu "Iata sclava ta! Fie mie dupa cuvantul tau".
Foarte bine punctat!
In viata de cu toate zilele am observant ca atunci cand ma fardam eram o adevarata forta. Eram aroganta si aveam o atitudine de superioritate.
Atunci cand nu esti vulnerabil prin niste defecte sau neajunsuri vadite,esti de neinvins! Asta si deoarece lumea te trateaza ALTFEL,oamenii se subjuga iremediabil de frumusetea sau perfectiunea fizica,un chip frumos capatand bunavointa,simpatie,acceptare-iar toate acestea fara ca sa faca nimic SPECIAL!

Daca doresti sa manipulezi oamenii nu-ti trebuie decat machiaj si haine cu dichis!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote