View Single Post
  #8  
Vechi 12.06.2011, 01:17:07
Suferinta Suferinta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2011
Mesaje: 4
Smile

Am facut doar 8 ani de scoala la 14 ani am plecat la munca la negru in strainatate,si acum realizez ca am gresit.
Tatal prietenei mele este in tara deci are unde locui daca se intoarce.
Legat de faptul ca nu o lasa acasa pentru ca nu am ce sa ii ofer poate e si asta DAR mama ei este divortata de tatal ei si acum traieste cu altul,sia lasat sotul acasa cand era bolnaz cazut la pat(intre timp sa facut bine),mama ei toata viata a baut si inca bea si a fost si o mare ..... nu vreau ca prietena mea sa traiasca langa o mama de asta,inca ceva prietena mea ia zis mamei ei ca se omoara si mama ei spune "dute" sia parasit familia pentru bani,niciodata nu ia aratat prietenei mele ca tine la ea macar cat de putin,eu am ajuta-to cand ii era greu pe umarul meu plangea,datorita mie a mers mai departe am fost pentru ea iubit,mama,tata si frate si niciodata nu am cerut si nici nu am sa cer nimic in schimb,atat vreau sa fie langa mine si sa nu mai planga ca mine zi si noapte,mama ei o tine acolo din orgoliu si ura pe care o are pe mine,nu o iubeste dupa cate a aratat,daca isi iubea copilul il lasa sa fie fericit,nu il tinea cu forta inchis in casa.
Dupa cate stiu eu unii oameni iti pot face mai grea misiunea pe care o ai in viata dar niciodata nu vor putea sa te faca sa nu o indeplinesti daca ai credinta in Dumnezeu,am dreptate?
Voi lupta pentru prietena mea nu ma voi lasa batut niciodata,voi gandi pozitiv voi alunga gandurile rele,voi incerca sa fiu increzator in fortele proprii si voi trece peste orice obstacol si stiu ca cu credinta am sa reusesc sa fac orice.
Stiu foarte bine ca sunt destul de pacatos am facut multe lucruri pe care le regret si vreau din tot sufletul sa imi schimb viata daca Dumnezeu va vrea sa nu fiu cu ea asa sa fie ma las in voia lui Dumnezeu.
Va multumesc voi posta aici cum evoluaza viata mea
ZI de zi am sa imi repet acest lucru care sper ca e ok:

Doamne Iisuse Hristoase, vreau sa Te cunosc; îmi doresc sa vii în viata mea.
Îti multumesc ca ai murit pe cruce pentru pacatele mele, ca sa ma poti accepta pe deplin.
Numai Tu îmi poti da puterea de a ma schimba si de a deveni asa cum doresti Tu.
Îti multumesc ca m-ai iertat si ca îmi daruiesti viata vesnica alaturi de Dumnezeu.
Acum îmi predau viata Tie; Te rog sa faci ce doresti cu ea. Amin.
Reply With Quote