View Single Post
  #40  
Vechi 10.09.2012, 22:52:01
Andra_07 Andra_07 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 214
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AGabriela Vezi mesajul
Nu ma refer la astfel de femei. Chiar daca exista nu este cazul cercului meu de prietene. Suntem fete normale, cu studii fiecare dupa putinta, ingrijite etc. Nu sunt atat de incuiate incat sa nu faca o prima impresie buna. Cazul pe care l-am dat mai sus este unul concret: mi s-a spus clar ca nu stiu sa combin culorile intr-o vestimentatie, mi s-a spus clar ca sunt habotnica (desi nici pe departe), mi s-a spus clar "de ce nu te culci cu mine" (si unora dintre prietenele mele la fel li se intampla). Crezi ca daca as/am fi fost neingrijita/e, s-ar mai fi batut ultimul apropo de catre unii dintre barbati?
Eu vorbeam la cazul general, legat de subiectul threadului. Da, se intampla si cazuri de acest gen cum ai spus tu. Legat de prima varianta cu vestimentatia, ce sa zic, poate e vorba de un barbat foarte pasionat de moda si design vestimentar. Si-o fi stabilit standardele in functie de cataloagele de moda. Nu trebuie sa pui la suflet. Pentru a doua varianta, e normal ca pentru un barbat necredincios, o femeie care tine la credinta reprezinta ceva ciudat. Nu trebuie sa te gandesti sa tratezi cu astfel de barbati pentru ca in timp poate ar incerca sa-ti alunge credinta din casa si din suflet.
Iar legat de chestia cu sexul, din pacate, exista o categorie in care este inclus un numar mare de barbati care se gandesc numai la acest aspect. Asta vor in primul rand de la o femeie si nu doar de la una.
Bucura-te ca nu ai ajuns cu ei, pentru ca n-au dat semne incipiente bune. Fii sigura ca Dumnezeu are pregatit pentru tine, alesul potrivit.
Doamne ajuta!
Reply With Quote