Subiect: casatorie
View Single Post
  #10  
Vechi 29.06.2010, 16:06:29
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Sf.Asteapta Vezi mesajul
Nu pot fiziologic sa am o viata sexuala - nici nu mi-o mai doresc iar ca sa ma casatoresc doar ca sa nu fiu singur nu ma multumeste Eu suport foarte usor ideea de singuratate , De cand eram adolescent mi-a placut sa fiu singur
Am zis ca daca vreodatat Dumnezeu vrea sa ma ajute sa am si eu pe cienva - si eu ma impotrivesc - ce fel de pacat imi fac...? in conditiile in care traiesc curat fizic si sufleteste
Nu inteleg exact despre ce este vorba,doar pot banui,insa din cate imi dau seama ai cam renuntat sa mai speri ca poti avea o relatie normala cu o femeie.
Daca,totusi,exista vreo solutie,lupta pentru ea.Esti inca foarte tanar si poti sa iti faci o familie.
Singuratatea e buna in anumite circumstante,insa nu permanent.Si aici nu vorbesc doar de partea sexuala,ci mai ales de cea de suflet.
Bineinteles ca nu are sens sa te legi de cineva intr-o casatorie atata vreme cat nu ai sentimente visavi de acea persoana,dar,totusi nu pune cruce cu totul la ideea de a avea o familie,poate o solutie se poate gasi.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote