View Single Post
  #36  
Vechi 12.02.2012, 20:38:30
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Care profetie?

Va rog frumos nu ma postati parerile personale ca fiind adevaruri de credinta. Serios, daca cineva, care a fost departe de Biserica si ar vrea sa se intoarca, dar omul e totusi cu capul pe umeri,citeste postarile dvs si crede ca asta e ortodoxia fuge unde vede cu ochii. Spuneti multe prostii luate de pe site-uri obscure si le prezentati ca dovezi stiintifice: exemplu Trupul si Sangele Domnului de pe la 700 si ceva care au fost analizate si s-a descoperit si grupa sangvina AB4. Cum sa spui o astfel de prostie? Unde e "mostra"? Si corespunde si cu grupa sangvina de pe Giulgiul din Torino. Care sange de pe giulgiu? In primul rand unde se vorbeste despre sange pe giulgiu? In al doilea rand stiti ca BO nu recunoaste Giulgiul din Torino? In al treilea rand stiti ca giulgiu din Torino e contrafacut si ca datarile cu Carbon 14 au demonstrat ca e din mileniul 2? Prostiia aia cu stransformarea apei prin sfintire ce e? Eu nu neg ca se modifica inclusiv structura (nu spun nici ca se modifica, chiar nu ma pot pronunta), dar de cand apa care e lichida are structura de cristal? Minunea scheletelor din Egipt????? Doamne fereste. Cum sa aberati ca daca scrie cineva o carte i se iarta toate pacatele? A aparut Fecioara Maria la televizor? A ajuns o femeie in Rai si era dezbracata? Si ce trup avea ca sa imbrace? Mortii nu au trup pana la Judecata de apoi stiati asta? Cum sa spunti ca e bine sa te rogi sa iti apara Dumnezeu, Fecioara sau alti Sfinti, cand Sfintii din vechime, schinti induhovniciti se rugau sa nu li se arate si sa se indeparteze de ei aratarile ca nu cumva sa cada in ispita? Auziti voci care va spun ce sa faceti? Ar trebui sa faceti un control. Si cum sa aberati spunand ca v-a amenintat Dumenzeu cu moartea daca nu ii spuneti cuiva de ortodoxie? Incetati cu prostiile si cu smintitul altora. Cu astfel de inventii nu reprezentati ortodoxia.
De scheletele din Egipt nu stiu, nu am auzit nici eu.
Exista o profetie a Fer. Agathanghel care spune ca la un moment dat catolicii se vor intoarce la ortodoxie si papa va deveni ortodox. Si parintele Cleopa o aminteste. De asemenea, exista o minune cu Sfanta Impartasanie de prin anul 700, painea si vinul s-au transformat in carne si sange si s-a pastrat pana azi. E la catolici pastrata si acestia au lasat oamenii de stiinta sa examineze. Nu stiu ce rezultate au fost.
Giulgiul de la Torino nu se stie daca e autentic, e posibil sa fie. Inainte de venirea cruciatilor exista relatari ale giulgiului la Constantinopol, nu se stie daca e acelasi cu acesta. E posibil sa, din ce am vazut eu in documentare. Multe relicve si chiar sfinte moaste din apus provin din Constantinopol de dupa cruciati.
Imaginile acelea cu apa nu cred ca sunt cu apa sfintita, sunt ale unui japonez. In schimb exista niste experimente in Rusia cu apa sfintita, am amintit de ele.
Da, nu e bine sa ne rugam pentru aparitii si sa cautam minuni.
Reply With Quote