View Single Post
  #26  
Vechi 31.10.2007, 17:41:45
dillema dillema is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2006
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dia20_diana
Buna ziua! consider ca nu ar trebui sa fim asa drastici cu musulmanii si sa avem astfel de prejudecati, gen o femeie crestina casatorita cu un barbat musulman e condamanta la o viata crunta pentru ca nici unii din barbatii nostri ortodocsi nu sunt mai breji,cati nu isi bat sotiile sau le inseala sau le parasesc? cate familii nu sunt distruse din cauza asta?de exemplu eu conussc personal un preot ortodox care isi bate sotia si fetita vitrega si saraca nu poate divrota de el pt ca el o ameninta ca o omoara? o casnicie reusita nu trebuei sa depinda neaparat de reiligia sotiei sau a sotului, ci de firea lor si cum se comporta ei, mai mult cum se face ca in tarile musulmane rata divortului, sau a prositutie, sau a abandonului de copii e cea mai mica in comparatie cu tarile crestine? poate ca exsita si musulmani extremisti, dar sunt destul de multi si romani care iti trateaza sotiile ca p e niste obiecte, este de ajuns sa te uiti la televizor sau sa citesti prin ziare
Nu cred o iota din ce debitezi matale mai ales ca nu ai adus nici o dovada...esti doar aici sa spurci cu noroi cum is de obicei musulmanii sau alea imbrobodite de musulmani (adica a colectat de prin discoteci vreunul). Trebuie sa fii drastic astfel ne ducem de rapa...deja am fost prea toleranti (poate asta vrei sa spui). Exact!!! o femeie crestina este condamnata la o viata de rahat cu un musulman...va deveni doar un obiect de multiplicat musulmani (asta daca tipa nu are personalitate si accepta orice conditie a musulmanilor) ATAT! si apoi urmeaza depersonalizarea, dezradacinarea de cultura, traditia si religia ei, pur si simplu un NIMIC!

Daca romanii isi bat muierile...o fac impotriva Bibliei, si o fac din instinctele primare animalice SI NU DIN PORUNCA LUI Allah/ Mohamed care permite masculului sa isi bata femeia nesupusa. Un ex: un saudi mascul si-a ucis fiica pentru ca a facut sex cu prietenul ei (asta s-a petrecut in Liban) si i s-a dat doar 9 luni de inchisoare). IAta femeia in islam...
Esti jalnica cu exemplul care l-ai dat cu preotul insurat cu preoteaza. O conditie importanta de a fi preot este sa se casatoreasca cu o femeie care nu a mai fost casatorita...iar daca o face are nevoie de aprobari si ras- aprobari ...asta inseamna o mareeee iubire din partea acelui viitor preot pentru acea preoteasa vaduva (caci preoteasa nu are voie sa fie divortata). Si nu mai scorni minciuni doar sa incerci matale sa ne arati punctele noastre negre ...Ca nu vei gasi nici un preot SA ISI AMENINTE NEVASTA CU MOARTEA...VEZI CA TE-AI C-AM PRINS IN PROPRIA CAPCANA
Si nu mai zi de barbatii "NOSTRI ORTODOCSI" ca tu nu mai ai nici in clin nici in maneca cu noi sa spui "nostri".

IAr balivernele cu " nu este prostitutie, pedofilie, abandon de copii..." asta sa le vinzi musulmanilor tai caci nu ESTE ADEVARAT!. MAi mult prostitutia se practica "legal" in sanul familiei cu 4 femei indobitocite sa fie sclave de cand se nasc, la fel ca si prostitutia, sclavia, abuzul copiilor si asa mai departe.
Du-te pe siturile musulmane si te minte pe tine insati ca aici NU ITI MERGE!

Ca sa iti dovedesc ca minti...te rog da-mi situl in care acel preot isi bate nevasta (ca trebuie sa fie o stire nationala) si te rog furnizeaza-mi situl cu PROSTITUTIA, ABANDONUl de copii si divortul in coeficient mic in comparatie cu tarile vestice.

Un alt punct de vedere: divortul este permis doar barbatului in islam, femeia nu are dreptul, iar in vest ambii au dreptul sa divorteze.