View Single Post
  #1  
Vechi 25.05.2009, 14:15:38
fall3n fall3n is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.03.2009
Locație: Ramnicu Sarat jud Buzau
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fall3n
Implicit Ziua de nunta crestin ortodoxa

Doamne ajuta si Hristos a inviat ! sunt mai nou pe acest forum si vreau sa ma iertati pentru eventualele greseli care se vor mai strecura in ceea ce am sa scriu..am o nelamurire si daca se poate sa ma ajutati v_as fii recunoscator..anume la anu in 2010 cu binecuvantarea lui Dumnezeu si rugaciunile Maicii Sale eu si prietena mea vrem sa ne casatorim..amandoi vrem sa fim crestini adevarati mentionez ca parintii mei si ai ei sunt cum sa zic mai caldicei asa in sensul ca ei vor cu tot dinadinsul sa facem nunta cu lautari,galagie,boxe sparte,dansuri si ma rog tot ceea ce este modern in ziua de astazi..noi vrem ceva crestin ortodox
dupa invatatura Sf Parinti..totodata vreau sa spun ca nici incuiati nu suntem adica vrem sa fie ceva cat de cat frumos si pentru cei din jur..cum oare sa procedam pe de o parte sa avem si binecuvantarea lui Dumnezeu la nunta noastra dar si oamenilor sa le placa (sa nu dam le dam impresia ca suntem vreun fel de habotnici)..stiu este foarte bine sa vorbim cu un duhovnic..o sa facem si asta,dar totusi este bun si un sfat al fratiilor voastre avand in vedere ca sunt multi aici care sunt casatoriti si tin predania Sf Parinti si au avut si binecuvantarea lui Dumnezeu la nunta lor..poate o sa radeti dar am vrea sa avem si un fel de orar al zilei de nunta(vrem ca nunta sa fie petrecuta cat mai crestineste posibil fara traditii babesti cum se spune ci doar dupa Sf Parinti) multumim frumos si Maica lui Dumnezeu sa va rasplateasca pentru eventualele sfaturi ce ni le ve_ti da...
Reply With Quote