View Single Post
  #86  
Vechi 20.02.2021, 18:51:10
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
2. Este propaganda sectara ordinara.
6. Este prozelitism ordinar pe un forum ortodox, care nu inteleg cum de adminul nu se sesizeaza sa baneze conturile celor doi pentru prozelistism sectar ordinar.
Poate incerci sa iti amintesti cine a gasit semnatura mea ca argument contra teoriei PacMan3D si a deschis apoi pe toate firele de discutie acuzatii la adresa mea pe aceasta tema a credintei mele si in sCNIP cerandu-mi sa raspund si sa nu evit. Acum daca iata iti raspund si nu evit ma acuzi ca raspunzand fac propaganda si prozelitism?

Citat:
.. care isi fac propaganda ieftina pe un forum ortodox.
Daca am scris de pe net despre fiecare Trambita Apocaliptica ortodoxa romaneasca din cele 7 ca sa raspund acuzatiilor tale interminabile dupa ce mi-ai descoperit linkul din semnatura inseamna dupa mintea ta ca eu fac propaganda sectara? Nu tu mi-ai cerut sa-ti raspund? Nu tu ma acuzi neincetat de cand mi-ai descoperit linkul din semnatura? Euprin acel link mi-am marturisit credinta in BOR si in Cuvantul celor 7Tr.Ap. si mai ales in Cuvantul lui Dumnezeu, fara sa fac reclama sau prozelitism sau propaganda caci nu e nevoie de asa ceva, oricine pe net poate intra si citi si se poate lamuri citind. Nu e nevoie de discutii, de tot felul de subiecte pe tema asta. Dupa ce ai venit sa denigrezi tot ce cred eu cerandu-mi sa raspund ca la ghestapo sau la Torquemada acuma sustii tot tu ca raspunzand fac propaganda si prozelitism? Nu e prea mare si prea vicleana uitarea ta?

Citat:
Nu mai faceti propaganda nerusinata cu mesaje apocaliptice cu sectarism desantat.

Faceti prozelitism religios, din ce stiu este infractiune.

Tot ce este scris pe threadul asta cu cele 7 TROMPETE SECTARE este SECTARISM IEFTIN SI DESANTAT. Este propaganda sectara...pentru a face prozelitism agresiv pe un forum, pentru a acapara noi clienti in secta.
Threadul asta l-am deschis special pentru tine, pentru a ma putea intreba si ataca aici despre ce ai gasit tu in semnatura mea, ca sa nu mai umpli toate firele de discutie cu persecutiile tale nesfarsite. Nici alti prieteni de ai tai, Igor si AlinB nu au incaput de semnatura mea dorind s-o sterg sau sa fiu bannat sustinand ca fac prozelitism sau propaganda. Dar daca ma reprezinta in Cine cred ar fi trebuit sa ascund? Am pus simplu in semnatura ca oamenii sa stie cine sunt si ca nu fac propaganda sau prozelitism din moment ce pot intra pe siteul respectiv sa citeasca si sa se lamureasca sau sa nu intre si sa evite, dar stiau cu cine stau de vorba: cu un ortodox din BOR care crede si in Cuvantul lui Dumnezeu scris in cartile albe pe care le gasesti pe site.

Bine zice Petru7: tu osandesti si ceea ce BOR nu a osandit si te dovedesti ca nu asculti de BOR in ceea ce BOR asculta de Dumnezeu prin cele 6 Tr.Ap anterioare. Tu asculti doar ceea ce BOR nu asculta de Dumnezeu, caci unii din BOR nu asculta si a condamnat in 1993 ultima Trambitare a 7-a pe care eu o sustin sau ultimele doua, a 6-a post mortem si a 7-a!

Daca eu cred in toate cele 7 Tr.Ap si in mesajele lor iar BOR nu a osandit 5 sau 6 dintre ele inseamna ca impreuna cu BOR noi sustinem primele 5 sau 6 Trambite Apocaliptice. Eu sustin si a 6-a si a 7-a Trambitare in timp ce BOR nu sustine dar a condamnat doar ultima, a 7-a.

Tu nu sustii primele 5 sau 6 Trambitari Apocaliptice si calci peste ele in timp ce BOR nu le-a condamnat si chiar exista dosare de canonizare pentru Arsenie Boca sau Petrache Lupu iar OD a fost reintegrata in Ortodoxie iar sora Veronica de la Vladimiresti a trecut la cele vesnice ca stareta a manastirii.

Deci iata esti contra BOR pe 5 sau 6 din cele 7 Tr.Ap.

Doar pe ultima esti deacord cu BOR iar au sunt deacord cu BOR pe primele 5 sau 6.

Scorul deci dintre noi este de 5 sau 6 la 1 in ceea ce suntem deacord cu Sfantul Sinod al BOR pe aceasta tema.

Rezulta ca eu sunt de 4 sau de 5 ori mai ortodox decat tine pe tema asta!

In concluzie nu eu sunt un sectant dovedit ci dumneata un vrajmas dovedit al BORsi al lui Dumnezeu sustinand defapt doar neascultarea celor din BOR fata de mesajele celor 7Tr.Ap pe care le acuzi si le desfintezi complet pe toate sustinand ca sunt secte sau eretici sau alte dogme.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 20.02.2021 at 18:54:03.
Reply With Quote