View Single Post
  #252  
Vechi 14.12.2013, 14:22:32
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Pentru colegul "antiecumenism": daca am o parere contrara fata de a dumneavoastra, daca am prezentat cu date si cifre concrete unele lucruri pozitive si realizari evidente ale perioadei 1964-1989, considerati ca asta este "indobitocire" ?!

Astea nu sunt chestiuni de "propaganda", ci realizari evidente, pe care orice om cinstit le recunoaste ca atare:
-Nu intelegi ce vreau sa zic eu,deci toate realizarile materiale(si recunosc ca au fost desi oamenii se omorau pe la cozi pt o bucata de paine,si traiau in frig si fara caldura...) din perioada comunista sunt zero daca privim dpdv duhovnicesc,crestinesc,sufletesc
-au fost omorati zeci de milioane de oameni,au fost torturati,chinuiti,amenintati,tinuti in frica si teroare,spalati pe creier,indoctrinati cu materialism,Dumnezeu nu exista ci doar partidul comunist;
-satanistii de comunisti nu credeau in suflet,in Rai,in viata vesnica,au bagat mii de oameni in iad pt ca i-au facut sa nu mai creada in Dumnezeu,i-au facut turnatori (4 milioane de romani turnatori slugi ale sistemului satanist),de aceea toate realizarile materiale care recunosc ca au fost sunt nule atata timp cat oamenilor li s-a distrug mintea,sufletul,constiinta,credinta....

-era o pilda un ucenic se duce la un duhovnic si duhovnicul il intreaba ce a realizat el in viata,si ucenicul raspunde:are o casa,masina,lucruri materiale,facultate,familie...si la toate acestea duhovnicul trecea pe o foaie zero si apoi ucenicul a zis cred in suflet si nemurirea lui,in crestinism,in Sfanta Treime in Rai si atunci duhovnicul a trecut cifra 1 in fata zerourilor
-deci fara credinta,fara suflet,fara Dumnezeu toate cele materiale sunt zero sunt nule; acum intelegi de ce tot ceea ce ai prezentat tu ca realizari materiale ale comunismului satanist sunt zero?

-nu mai prezenta realizarile materiale ale comunismului satanist pt ca sunt nule ,hai sa prezentam crimele si atrocitatile regimurilor dictatoriale comuniste,sa aratam cum au omorat zeci de milioane de oameni,au distrus mintile si sufletele oamenilor,sa nu mai prezentam material nimic pt ca in lumea de dincolo ne ducem cu sufletul nu cu bunurile materiale

Last edited by antiecumenism; 14.12.2013 at 14:33:51.