View Single Post
  #15  
Vechi 23.08.2012, 23:48:59
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de delia31 Vezi mesajul
9. Edward Smith, barbatul care are o relatie de durata cu “iubita sa”, un Volkswagen Beetle.
Bine, asta nu e chiar o excepție. Foarte mulți bărbați, poate chiar majoritatea, sunt angajați într-o relație afectivă cu mașina lor, care depășește legătura naturală dintre om și fierătanie bună la cărat. Avem aici elemente de căsătorie: fidelitate față de mașină, îngrijirea ei cu iubire, lăudarea mașinii (mai frecvent decât a soției). Tratarea primelor riduri ale caroseriei cu mijloace cosmetice (chiar așa am văzut scris: "cosmetică auto" și jur că am auzit pe un tip cumpărând "un șampon auto pentru soția mea"). Adevărul e că soțiile noastre au multe motive să fie geloase pe mașinile noastre. Este regretabil că unii bărbați, mai infideli, își lasă mașinile lor și se aruncă în prima mașină mai la modă, mai strălucitoare, mai nouă decât mașina pe care au posedat-o până atunci, astfel căzând în păcat contra poruncii a șasea. Eu nu aș face asta cu iubita mea, pe care o cheamă Yaris. Once Toyota, always Toyota.

Citat:

Edward spune ca a facut sex pentru prima data cu o masina la varsta de 15 ani si ca niciodata nu l-au atras femeile.
Mă scuzați că întreb chestia asta, dar cum a făcut din punct de vedere tehnic ? Ca să zic așa, cu funcție de pars genitalia se poate folosi țeava de eșapament ? Sau acest lucru ar putea fi considerat sodomizare a automobilului, caz în care ar fi mai morală abordarea cutiei de viteze, tradițional aflată mai în partea ventrală a mașinii ?

Și încă ceva: cei doi, la momentul consumării actului matrimonial, au fost în garaj sau afară ?
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com

Last edited by Mihnea Dragomir; 24.08.2012 at 00:09:34.
Reply With Quote