View Single Post
  #16  
Vechi 24.08.2012, 00:08:31
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Bine, asta nu e chiar o excepție. Foarte mulți bărbați, poate chiar majoritatea, sunt angajați într-o relație afectivă cu mașina lor, care depășește legătura naturală dintre om și fierătanie bună la cărat. Avem aici elemente de căsătorie: fidelitate față de mașină, îngrijirea ei cu iubire, lăudarea mașinii (mai frecvent decât a soției). Tratarea primelor riduri ale caroseriei cu mijloace cosmetice (chiar așa am văzut scris: "cosmetică auto"). Soțiile noastre au multe motive să fie geloase pe mașinile noastre. Este regretabil că unii bărbați, mai infideli, își lasă mașinile lor și se aruncă în prima mașină mai la modă, mai strălucitoare, astfel căzând în păcat contra poruncii a șasea. Eu nu aș face asta cu iubita mea, pe care o cheamă Yaris. Nu sunt singurul: Once Toyota, always Toyota.



Mă scuzați că întreb chestia asta, dar cum a făcut din punct de vedere tehnic ? Ca să zic așa, cu funcție de pars genitalia se poate folosi țeava de eșapament ? Și cei doi au fost în garaj sau afară ?
Scuze, frate, dar: holy shit, nu stii daca sa razi sau sa plangi. Chiar ca specia careia avem canonul sa ii apartinem devine tot mai subumana...(
Ca veni vorba, si eu sunt indragostit de androginul asta meserias si multicefal numit generic Unix si/sau Linux, da' fratele AlinB poate depune marturie: sunt "afemeiat": schimb distributiile mai des decat isi schimba unii sosetele si aproape la fel de des cum isi schimba altii partenerii. Nu, a mea nu e geloasa pe gagica Fedora, nici pe Ubuntu (hopa! pare nume masculin!!!), sau pe Arch sau Frugalware. Cand privesc secventa de boot, dupa ce am instalat in virtual o distributie "grea" (adica la care se lucreaza mult in terminal si compilezi cu manuta proprie pachetele de instalat), simt un..extaz... Nu cumva tre' sa spovedesc? Yeah, tocmai se incheie instalarea de Frugalware pe netbook. O sa il parasesc pentru un Slackware in Vmware. Deocamdata, ii sunt fidel. A propos, sunt in bratele unui Xubuntu 11.04.
Frate Mihnea, iti multumesc: umorul tau, ca stil si intensitate, este contagios.

Last edited by Theodor_de_Mopsuestia; 24.08.2012 at 00:12:27.
Reply With Quote