View Single Post
  #3  
Vechi 17.08.2007, 22:34:41
minerva minerva is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.08.2007
Mesaje: 3
Implicit

Multumesc totusi pentru raspuns. Ma asteptam ce-i drept la un raspuns mai bland, de la un aparator al ortodoxiei care n-ar lasa in ceata un crestin ortodox ce pune si el o intrebare! Ai dreptate, eu am o Biblie primita in dar, acum am vazut editia: "Trinitarian Bible Society" si cred ca e editata de vreo secta. In ea Iisus se scrie cu un i, eu am vazut numele Mantuitorului scris cu un i sau doi i si n-am stiut pe ce criteriu se face distinctia...multumesc si pentru acesta lamurire...cat despre duhovnic...am amaraciune in suflet, mi-am pierdut increderea in reprezentantii bisericii ortodoxe, de aceea caut sa aflu raspunsuri pe unde pot, pentru ca da, o interpretare gasesc si eu cu mintea mea, altceva e insa cand ai un duhovnic sau mai asculti si alte pareri. Nu vreau sa raman cu interpretarile mele si atat, nu ma consider destul de inteleapta. Nu am ajuns de multi ani la duhovnicul meu, administratia bisericii ortodoxe l-a indepartat de orasul in care locuiesc si cel pus in locul lui a spus despre el ca s-a retras undeva in munti sa moara si nu mai vrea sa vada pe nimeni. Dupa multi ani am aflat ca acesta a mintit. Intre timp am cautat alt duhovnic, la spovedanie a incercat sa ma pipaie, apoi l-am vazut beat pe strada...am fost la altul care mi-a spus ca daca vreau lumina, sa-mi cumpar veioza!!! Bataie de joc sau nu s-a prins la ce fel de lumina ma refer, ca in timpul spovedaniei ii suna non-stop mobilul, discuta afaceri!...am o colega care a fost batjocorita in ultimul hal de unul care acum e preot, cunosc fiu de preot care ....pot continua, dar mi-a sila...e usor sa judeci, mantuiti-va voi, iar despre mine...ce va voi Dumnezeu!

Multumesc inca o data
Reply With Quote