View Single Post
  #1  
Vechi 11.03.2008, 00:20:56
angeltm angeltm is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.03.2008
Mesaje: 6
Implicit

Sunt din Tm si as vrea sa merg la cat mai multe manastiri din zona de vest a tarii,sau din judetele Timis,Arad,Caras-Severin.IN jud Timis am fost la manastirile Sag-Timiseni,Cebza,Birda(Sf,Gheorghe),Saraca,Bocsa (Sf Ilie),Resita(pe dealul Calnicului),Brebu,Teius(in Caransebes),toate acestea le-am facut intr-o singura zi,cand am vrut sa merg la cat mai multe manastiri si am reusit.Am mai fost si la Bodrog,unde am mers la slujba de vineri seara.Am ajuns chiar si in Mehedinti...la man.Sf Ana de la Orsova simti o adevarata liniste sufleteassca,alaturi de un peisaj mirific,mai ales seara(eu am fost intr-un an,de Inviere).Sunt destule de spus,o sa revin cu alte informatii,acestea au fost sa spun asa primele cuvinte si impresii.As fi bucuroasa daca sunt mai multe persoane interesate de aceste manastiri din zona de vest si nu numai,chiar si cele din Oltenia (pana acum am reusit sa merg mai mult la manastirile din Banat,cateva din Ardeal,Oltenia si Moldova,dar nu cat as fi vrut,anul trecut).Oricum ma consider implinita ca am putut ajunge,sa le vizitez si sa ma pot ruga in liniste si la acestea.
Reply With Quote