View Single Post
  #299  
Vechi 05.04.2013, 11:28:57
bairstow bairstow is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2010
Mesaje: 568
Implicit

Ca orice biserica facuta de oameni biserica adventa se confrunta cu dezbinarea. O mica cercetare a acestei biserici arata: ca unii din ei asteptau venirea lui Iisus in timpul lui Benedict. Altii cred ca acum va avea loc pe vremea lui Francisc. Dar stau eu sa ma gandesc cum a avut grija Iisus de biserica conform cu:Caci nimeni vreodata nu si-a urat trupul sau, ci fiecare il hraneste si il incalzeste, precum si Hristos Biserica, (Efe.5:29)
Da ai dreptate Iluminatule (ce nume neortodox si-mi cer scuze ca-ti zic asta, idem cum se numesc acesti falsi crestini care se autointituleaza pocaiti). Acolo in apocalipsa cap 1 se dau anumite coordonate ca si in scrisoarea catre evrei al lui Pavel unde adventii spun ca nu se refera la ziua a saptea chiar daca biblia scrie clar :Caci intr-un loc a vorbit astfel despre ziua a saptea.
In fapt nimeni nu a reusit sa-mi explice acest capitol dintre ei. Explicatia adventa nu poate fi inteleasa deoarece nu are nici o logica!
Draga osutafaraunu cand nu esti primit intr-un cerc si acei din cerc te resping de fiecare data si tu tot incerci sa intrii in acel cerc nu esti precum un caine care i s-a dat o data mancare si nu e cu putinta sa mai scapi de el? Biblia spune clar:De omul eretic, dupa intaia si a doua mustrare, departeaza-te, (Tit.3:10)
Cum respecti tu porunca biblica daca noi in mintea ta suntem eretici?

Last edited by bairstow; 05.04.2013 at 11:36:31.
Reply With Quote