View Single Post
  #68  
Vechi 02.02.2012, 13:00:46
roxanapopa70 roxanapopa70 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2008
Mesaje: 102
Implicit cum am negociat suma pt operatie

am deschis acest subiect pt ca acum un an vecina mea a fost lasata fara tratament in spital,pt ca nu a vut bani de dat si a murit. cu ani in urma o colega de a mea nastea pe cale naturala(tot din lipsa banilor pt cezariana).bebelusul a murit pt ca a fost strangulat de cordonul ombilical.ambele cazuri au fost mediatizate si bineinteles ca nu a fost gasit nici un dr sau asistenta vinovati.inainte de a deschide subiectul am fost la consultatie la cabinet particular pt ca am de scos un lipom.dl dr profesor a fost f amabil si mi-a spus ca operatia la particular costa cam 600ron.daca vreau sa ma adoarma va costa mai mult.dar dl profesor mi-a oferit si o varianta mai ieftina(ce om de treaba,nu?):mi-a spus ca daca vreau sa fac operatia in spitalul de stat(ATENTIE ESTE O OPERATIE DECONTATA DE CAS) sa-i dau doar 200ron(2 milioane lei vechi).si daca vreau sa ma adoarma (poate mi-e frica, nu e obligatoriu sa ma adoarma)sa-i dau d-nei dr anestezista 100ron(un milion lei vechi).m-am interesat la contabilitate :operatia e gratuita ca sint asigurata iar materialele necesare sint in sectie.imi pare rau ca nu am cerut o camera video de la un post tv.ce ma sfatuiti sa fac?sa-i tin o predica d-lui profesor si sa-i spun ca nu e crestinesc ceea ce face :):):) ?cred ca ma trezesc cu un sut undeva.sau sa ma duc la alt dr care nu cere ?daca ma vede operata de un coleg de al lui e posibil sa ne faca probleme si mie si colegului pt ca dl profesor are funcie de raspundere in spital.va rog sa ma sfatuiti ce sa fac pt ca trebuie sa ma internez cit de curind
Reply With Quote