View Single Post
  #79  
Vechi 07.02.2012, 13:12:12
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Casatoria este compromis, nu mai este ca atunci cand esti necasatorit, altfel nu ai cum sa ramai casatorit. Fiecare trebuie sa lase ceva de la el, sa se schimbe, nu traim intr-o lume ideala in care fiecare face ce vrea. Desigur ca daca iubim persoana o acceptam cum e, dar cu toate astea suntem oameni si nu reusim intotdeauna.
Motivele astea se refera la relatii intre casatoriti sau intre necasatoriti?
Ambele cupluri sunt casatorite,cei cu plantele sunt mai in varsta iar cei cu dezordinea sunt mai tineri.

Am mai avut o alta prietena casatorita in 2009 divortata in 2011,tot probleme cu lucrurile,divort initiat tot de barbat.Motivul:cumpara prea multe lucruri,se simtea sufocat...ba culmea a cumparat si televizor,a bagat cablu...asta i-a pus capac;a acuzat-o ca"i-a otravit existenta"cu materialismul ei!

Dar desigur am sa ma opresc aici cu exemplele si experientele doarece am sesizat ca eu vb despre casatorii unde nu sunt sigura ca exista si Domnul nostru Iisus;iar subiectul la asta se refera!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote