View Single Post
  #1  
Vechi 24.02.2017, 22:01:47
DAlexandru DAlexandru is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2017
Mesaje: 4
Implicit Teologia urmata de calugarie.

Buna seara , oameni buni !
Nadajduiesc sa cred ca nu este o greseala sa pun cateva intrebari in legatura cu viitorul meu,imi doresc sa fac Facultatea de Teologie dupa aceea sa ma retrag la manastire.
Am cautat pe forum ceva asemanator,nu am gasit ,sau din pacate nu am fost destul de atent.
Urmatoarea mea problema consta in faptul ca termin cele 12 clase,sunt mai mult decat atras de viata duhovniceasca ,nu o sa intru in detalii foarte lungi.
Ideea principala este ca imi doresc sa urmez o facultate de Teologie,insa imi e destul de greu deoarece nu detin o suma de bani,si nici cu cazarea nu stiu cum m-as descurca.
Intrebarile mele sunt ,credeti ca pot gasi cazare la o manastire pe timpul facultatii ? Astfel as creste duhovniceste mai repede,si as munci fara de a pierde timpul ( nici nu-mi doresc sa-l pierd,nici sa petrec in oras ) de aceea ma gandesc la o manastire in timpul facultatii.
O a doua intrebare este ,se poate gasi sustinere la o manastire ? D.p.d.v moral pentru sprijin in timpul facultatii,nu am nevoie de bani,ci doar de masa si facultate ,unde imi doresc sa intru la fara taxa ,deoarece cum am spus nu detin o suma de bani ( ma gandisem sa ma angajez o perioada dupa terminarea celor 12 clase pentru a strange bani si a ma apuca de facultate )
Va multumesc frati si surori,imi cer scuze cu mesajul meu ce-l lung si poate neinteles in anumite locuri,sper sa gasesc un raspuns,Doamne Ajuta !
Reply With Quote