View Single Post
  #118  
Vechi 25.01.2023, 11:26:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Răul meu si viitorul meu nefast vine de la mine din cauza mea si a ispitelor in care cad devenind fapte rele iar tot ce vine de la altii ca un rau imi e spre rabdare si mantuire daca nu ma dedau la faptele cele rele ale unora sau ale altora. Deci nu tiktokul sau internetul e rau sau sistemele care l-au dezvoltat ci io insumi care nu-mi ascult Invatatorul si nu-L urmez ci ma delectez cu sexopatiile si grozviile oamenilor cazuti, ispititiori, necredinciosi care te tzepuiesc sa te iei dupa ei si sa faci ca ei, uitandu-ți complet menirea, datoria duhovniceasca de a crede adevarului Adevarat si a-ti sfinti viata de la Dumnezeu.

Pe de alta parte, ne tot plangem de ceva ce poti inchide de la un buton oricand, deci de ceva ce nu e o silnicie, un terorism in timp ce cerem mereu justitiopatie, silnicie si terorism, ca si cum altii, prin terorismul lor asupra noastra si a altora ne-ar putea scapa de pacatele noastre care ne tin in adictie si sclavie.

In deplina libertate fiecare trebuie sa se lege de la Dumnezeu astfel incat sa nu mai produca pacatuiri, silnicii, sclavii, chinuri sfintilor si apropiatilor, inclusiv lui insusi, dar mai inainte sfintilor caci de la ei ne vine viata si intrelepciunea si abea apoi apropiatilor ca sa nu ne barfim spre distrugere si macelarire intre noi.

Deci tot atacul asta mediatic e la adresa credinciosilor si sfintilor si de asta Domnul recomanda celor mai slabi si cazatori in ispita sa se rupa de lume, sa inchida internetul, tvul, portile prin care intra oamenii lumii care sunt purtatori si inhaitatori la ispitopatiile si minciunile lumii, la toate desfranarile justitiopate smintind credinta mai micilor care ajung si cred orbeste in "dreptatea" si "fratia" lupilor mai mari ("duhovnici" "pastori" " arhierei") uraciosi imbracati in mieluti si in oi blande care tzepuiesc turmele pentru bani, privilegii si luxuri vanzand sufletele oilor si mielutilor dedandu-le la pofte si placeri, rele, sexist-materialiste pentru afacerile lor murdare si interesele oculte, straine de Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.01.2023 at 11:17:12.
Reply With Quote