View Single Post
  #19  
Vechi 26.02.2009, 12:10:47
andrei25's Avatar
andrei25 andrei25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 324
Implicit

Andreea ai mare grija in ceea ce faci. Daca ai cu adevarat o credinta puternica, iti vei da seama ca daca accpeti sa treci la credinta lui pe stil vechi, iti pierzi mantuirea, care e mai importanta decat o viata cu el. Nu vreau sa par habotnic sau rautacios. Eu cred ca il iubesti. Poate ce o sa-ti spun acum poate o sa ti sa para o nebunie, dar sa stii ca si diavolul e posibil sa aprinda aceasta "dragoste" in tine, poate, poate, te va determina sa renunti la dreapta ta credinta. Cineva de mai inainte a spus foarte frumos. Incearca sa-i arati prietenului tau ca calea cea dreapta e la tine. Fa-l sa inteleaga acest lucru, si daca vei reusi, atunci va veni cu drag. Daca el renunta doar asa ca te iubeste, sa stii ca nu e bine. Pt ca mai tarziu e posibil, ca el sa se intoarca inapoi. Am mai spus-o si la alte persoane. Dragostea asta, poate fi si altfel de "dragoste", adica una aprinsa de diavol, doar ca sa te faca sa renunti la dreapta credinta. Crede-ma ca poate fi si de la diavol. Eu am trecut prin asa ceva. Multumesc lui Dumnezeu ca mi-a luminat mintea. Numai bine!
Reply With Quote