Subiect: Criza Politica
View Single Post
  #10  
Vechi 16.06.2010, 10:18:48
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihele_m Vezi mesajul

Eu nu inteleg ce legatura are religia cu politica si de ce nu va-ti indreptat ,obtiunile de a comenta politica pe un forum ,dedicat acestui scop .De ce blasfemiati acest forum .Chiar nu aveti altceva mai bun de facut .sa stiti ca Dumnezeu exista cu adevarat si sa-r putea supara .
Da, e clar că nu înțelegi dar iată că deși nu înțelegi vrei, și ceea ce vrei este de a mă evacua. Și cum poți susține că cineva blasfemiază dacă nu înțelegi legătura? Nu înțelegi de ce nu mi-am îndrepta opțiunile de a comenta politica... Păi cum se face că dumneata ai tras concluzia că eu am comentat politica sau că sunt analist politic? Nu vezi că este vorba de CRIZĂ?.. și am arătat de unde apare BUBA.

Păi altceva mai bun decât mântuirea noastră, ca s-o primim de sus de la Tatăl prin Fiul ca să fim cu Duhul, ce altceva mai bun ai dori dumneata să am de făcut? Dacă m-aș duce în bar sau dacă aș alunga creștinii de pe forum și i-aș trage după disprețul meu, oare Dumnezeu nu s-ar supăra?

Deci dragul meu, știu că doare Adevărul dar asta nu înseamnă că e musai să tragi în pianist... că nu are voce muzicală. Ca să cânte la altă masă fiindcă nu te-ai simțit așa după cum cântă lăutarul lui antichrist ca să te simți, că așa ai fost distrat, așa ai fost învățat, și altfel nu-ți place decât să dansezi cum îți cântă „băieții buni”.

Last edited by vsovivi; 18.06.2010 at 11:55:12.
Reply With Quote