Subiect: Buna seara
View Single Post
  #22  
Vechi 05.06.2011, 10:35:47
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de ViermeSiNuOm Vezi mesajul
Hristos s-a inaltat !

Cred ca va aprindeti cam repede si cam prost ! Si eu as fi mai rezervat sa acuz pe cineva de habotnicie !

Am inteles perfect la ce v-ati referit si la fel consider si eu, insa repet, pentru ca "ori nu intelegi ce am spus, ori nu vrei sa intelegi", si ma opresc aici cu citatul, eu nu am spus de la mine ca rugaciunile femeilor cu capul descoperite nu sunt primite, ci din ceea ce am citit despre acest subiect din Sfintii Parinti, din Pateric si din Sfanta Scriptura, unde scria clar negru pe alb "nu asculta" ! Daca acel parinte induhovnicit a folosit acest cuvant, eu cred ca nu l-a folosit in zadar si nici pentru ca era habotnic!

Bineinteles ca Dumnezeu hotaraste ce si pe a cui rugaciune primeste, dar cred ca este de datoria noastra de a face cat mai placuta rugaciunea inaintea Lui !

Sper ca de data asta s-a inteles ce am vrut sa spun si nu ceea ce s-a interpretat, iar daca nu s-a inteles imi cer iertare, poate nu m-am exprimat bine !

Oricum cine are smerenie si pocainta nu sta sa "suceasca" baticul pe toate partile



Dumnezeu este atit de Bun si de Rabdator cu noi toti ,mai buni sau mai putin buni , El cu siguranta ne primeste rugaciuniole tuturor si cu batic si fara batic . Poti sa ai batic in 10 colturi pus pe cap daca sufletul iti este negru .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote