View Single Post
  #28  
Vechi 27.08.2009, 22:37:38
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela_iagar Vezi mesajul
pai nu trebuie anihilata, dar din moment ce te-ai dus la duhovnic inseamna ca nu esti convins ca decizia personala nu este cea mai buna nu?
cand stii ca faci ce e bine nu te duci la duhovnic. adica nici eu nu cred ca trebuie sa te duci sa`i ceri sfatul zilnic.
da ai dreptate, trebuie sa fie nevointa noastra si zi de zi e nevointa noastra nu? ne luptam cu noi..hai sa tin post maine. sa citesc mai multe rugaciuni, sa dorm mai putin dimineata sa apuc sa citesc o rugaciune inainte sa plec. toate astea sunt efortul nostru personal.
Da, in fine ...eu nu prea agreez de felul meu extremele pentru ca pot deveni periculoase.
Asa o fi caracterul meu...nu stiu, insa tot auzind diferite lucruri chiar unele au ajuns sa mi se para patologice, in conditiile in care eu ii vad pe credinciosii ortodocsi ca avand o oarecare liniste interioara, manifestandu-se si actionand in virtutea unui echilibru vizibil in toate aspectele vietii lor (exceptand bineinteles ispitele sau momentele tensionate din viata oricarui individ)..dar vorbesc de mesajul pe care mi-ar place sa il descifrez din atitudinea crestinilor ortodocsi in general.
Cine stie acum...cred ca e foarte posibil sa gandesc si eu destul de eronat :D

Doamne ajuta!
Reply With Quote