View Single Post
  #5  
Vechi 12.02.2011, 20:59:19
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristinadaciana Vezi mesajul
Dumnezeu s-o aiba in paza Lui ! Si bunica mea e foarte bolnava..in seara asta am stat mai mult cu ea..am povestit. M-a crescut si datorita ei am beneficiat de o oarecare educatie religioasa. Ma iubeste mai mult decat orice si stiu ca nu mai e mult pana v-a fi chemata.
Iti inteleg durerea si o sa ma rog pentru sufletul bunicii tale.

Iti multumesc tare mult. Bunica mea m-a invatat, mai presus de toate, sa fiu evlavioasa, sa Il iubesc pe Dumnezeu si sa fiu o persoana dreapta. Eu nu am taria si curajul ei si ma gandesc ca adesea am criticat-o, pentru ca mi se parea tare cicalitoare si prea ma rasfata si imi zicea: "Ehee, cand n-o sa mai fiu eu...". Mereu eram nemultumita si cand eram mai mica, imi doream sa ma fi nascut intr-o familie de intelctuali, cand bunica mi-a dat tot ce avea ea mai bun si frumos - credinta, lucru rar in ziua de azi. Am nadejde la Dumnezeu si la Sfanta Parascheva.
Tu ai primit un dar foarte mare - eu nu am petrecut prea mult timp cu bunica zilele acestea, dar cred ca stie de acolo, de sus, cat o iubesc.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote