View Single Post
  #7  
Vechi 08.05.2013, 08:48:20
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Este adevarat,majoritatea dintre noi apelam la mici furtisaguri,minciuni sau facem alte multe pacate.Personal imi asum aceste aspecte.
Intr-adevar,se spune ca furtul este furt,ca nu exista furt mai mic sau mai mare.Totusi,judecand dupa impactul social,imi este greu sa pun semnul egal intre a jefui o banca sau a talhari un om si a utiliza un soft piratat.Sau,poate ma insel...
Totodata,pana acum nici nu am auzit de alternative pentru aceste softuri,insa sunt deschisa sa aflu mai multe.Bani sa mi le procur pe cele originale nu am.Referitor la optiunea oferita de initiatorul topicului,sunt curioasa aceste programe free cat sunt de acceesibile si daca in momentul in care transferi documente create cu ele spre cineva care utilizeaza windows,sunt recunoscute de sistemul de operare.
Intreb,pentru ca lucrez mult pe calculator,studii de caz,lucrari de cercetare etc si multe sunt nevoita sa le transfer profesorilor,care,evident ca utilizeaza windowsul.Si daca in momentul in care ar deschide documentele transferate de mine nu le-ar putea citi,ar fi o mare problema...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote