View Single Post
  #4  
Vechi 21.05.2008, 12:24:10
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Elena,cred ca m-ai inteles gresit,eu nu am spus ca vreau sa fac pelerinaj din avion,ci doar sa parcurg drumul pana in grecia cu avionul,dupa care sa fiu preluata de un ghid si de-acolo,bine-nteles cu autocarul pentru vizitatea locurilor semnificative,mai ales cele religioase.Pentru mine este foarte obositor drumul cu autocarul pana in Grecia,drum in cadrul cauia nu se efectueaza nici o vizita.Poate fi condiderata dorinta mea o lipsa de osteneala,insa eu ma cunosc destul de bine,si daca obosesc pana peste masura(absolut niciodata nu pot inchide un ochi in masina sau autocar)nu mnai dau randament,si deci pelerinajul in sine imi devine mai degraba o povara decat o placere.Eu stiu ce vreu sa spun,am o anumita sensibilitate acuta la oboseala si Dumnezeu imi cunoaste aceasta neputinta,pentru ca am luptat cu ea ani la rand.
Din cate am inteles se pot face si astfel de excursii,cu acelasi efect si alelasi itinerar spre locuri sfintite,constand doar in drumul ce dureaza mai putin pana in Grecia,care bine-nteles este si ceva mai scump.Mama a fost de doua ori in Grecia,odata cu autocarul si odata cu avionul...dar au trecut ceva ani.De aceia am intrebat.
Reply With Quote