View Single Post
  #2  
Vechi 09.02.2009, 08:40:44
Tia's Avatar
Tia Tia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 245
Implicit

Si mie imi place sa citesc. Imi amintesc ca in clasele V-VIII am inceput a doua fisa de imprumut de la biblioteca. Tot la doua zile mergeam sa imi iau carte noua. Dar in ultimul timp nu am mai avut timp sa citesc; imi placeau fffffff mult istorioarele acelea duhovnicesti si minunile facute de Sfinti, de Maica Domnului;am acasa o carte cu Minunile Maicii Domnului, scrisa de Nicodim Mandita;are vreo 300 si ceva de pagini.Pe langa astea, am mai citit de la prietenele mamei carti din astea ziditoare. Si am mai citit din literatura. Imi amintesc ca in clasa mea, la liceu, eu eram de multe ori singura care citea operele ce ni se dadeau, si tot eu le povesteam. Rasfoind albumul de final, cam 80% din colegi mi-au scris despre acest lucru. Imi placeau povestirile despre satul romanesc, nuvelele lui Slavici, romanele lui Rebreanu, romanele istorice a lui Sadoveanu..... Dar acum timpul e scurt, mai citesc din Noul Testament cand mai am timp, ca il port cu mine, si mai am ceva salvat in calculator, mai citesc de acolo.
Doamne ajuta
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul si toate cele dinlauntrul meu Numele cel Sfant al Lui
Reply With Quote