View Single Post
  #95  
Vechi 02.06.2011, 12:48:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de asteptatorul Vezi mesajul
Am apreciat un "om aerisit la minte, care nu se poticneste in prejudecati prostesti". De unde ati tras cocluzia ca m-am "fudulit" cu "profunzimea inaltimilor" mele ganditoare iar pe dvs. va consider prost?
Pentru ca eu nu impartasesc aceleasi convingeri ca tine (si multi altii de aici) si prin afirmatia ta, automat cadem in categoria celor "imbacsiti la minte" si cu "prejudecati prostesti".

Tocmai recent a fost banat un adventist pe aici, desi partial i-am luat apararea, daca tu ai inceput asa, nu te vad cu multe zile pe aici.
Daca n-ai nimic inteligent de spus, mai bine abtine-te, te asigur ca e in interesul tau sau nu-ti cunosti interesul?

Respectivul preot, daca este cine cred eu, are si alte convingeri nu prea ortodoxe fiind implicat si intr-o miscare cam controversata desi (partial) sub aripa Bisericii Ortodoxe.

El este cel care a luat-o razna si nu Biserica Ortodoxa a carei invatatura o sfideaza facand reclama unui eretic si numindu-l "coleg".
Poate coleg dpdv strict intelectual, dar nu il vad pe Sf. Nicolae numindu-l pe Arie coleg.

Last edited by AlinB; 02.06.2011 at 12:51:06.