View Single Post
  #44  
Vechi 14.02.2011, 00:45:50
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Imi pare rau pt dvs ca sunteti atat de superficial si va grabiti sa judecati o afirmatie,o propozitie.
A avea pe cineva alaturi la batranete inseamna pt mine ca atunci cand e Craciun sau Paste sa fim cu totii impreuna si sa nu fiu singura.Asa vad eu lucrurile,o tanara care nu am trait cu mama mea pana la 6 ani.Si tanjesc atat de mult dupa o familie,un sot iubitor,copii crescuti in credinta carora sa le ofer iubirea care mi.a lipsit mie in acei 6 ani.
Acum o pretuiesc f mult pe mama mea si nu as vrea sa o abandonez intr.un azil
Eu cred ca e mai bine pt statusul dvs mental si spiritual sa nu mai generalizati si sa ii bagati pe toti in aceeasi oala.

Acordati.ne prezumtia la nevinovatie
Degeaba esti cu ei aici daca dincolo,in Viata de Apoi,nu vei mai fi impreuna cu ei.....ce folos....? Decat doar unul egoist.......Imi pare rau pentru tine,insa daca tanjirea ta se rezuma doar la atat....sot si copii.......sincer te compatimesc....Unde este Dumnezeu in randurile ce le-ai scris...? Absolut nicaieri. Iar daca vei TANJI fara ca sa il ai pe El....pe Hristos alaturi in tanjirea ta.......cu atata vei si ramane...cu tanjirea.......restul va fi esec si durere.......pentru ca sotul "iubitor" la un moment dat se va putea plictisi de tine..mai ales daca,doamne fereste anumite greutati mai deosebite vor aparea in viata ta la un moment dat....la fel si copii.

Te-as sfatui sa lasi un pic mandria si orgoliul personal la o parte si sa te apropii de Dumnezeu.....poate asa ti se vor deschide ochii si nu vei mai vedea lucrurile in felul asta superficial.
Reply With Quote