View Single Post
  #49  
Vechi 14.02.2011, 02:14:51
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Degeaba esti cu ei aici daca dincolo,in Viata de Apoi,nu vei mai fi impreuna cu ei.....ce folos....? Decat doar unul egoist.......Imi pare rau pentru tine,insa daca tanjirea ta se rezuma doar la atat....sot si copii.......sincer te compatimesc....Unde este Dumnezeu in randurile ce le-ai scris...? Absolut nicaieri. Iar daca vei TANJI fara ca sa il ai pe El....pe Hristos alaturi in tanjirea ta.......cu atata vei si ramane...cu tanjirea.......restul va fi esec si durere.......pentru ca sotul "iubitor" la un moment dat se va putea plictisi de tine..mai ales daca,doamne fereste anumite greutati mai deosebite vor aparea in viata ta la un moment dat....la fel si copii.

Te-as sfatui sa lasi un pic mandria si orgoliul personal la o parte si sa te apropii de Dumnezeu.....poate asa ti se vor deschide ochii si nu vei mai vedea lucrurile in felul asta superficial.
Nu ati inteles ce a vrut Andreea sa spuna. In niciun caz nu cred ca a fost cuprindsa de egoism si a uitat de Dumnezeu. Perimteti-mi sa ma indoiesc! Spun asta pentru ca si eu gandesc ca ea,m-am regasit in mesajul ei (evident,ca baiat). Normal ca mai presus de toate e Dumnezeu,dar trebuie sa avem niste teluri si un scop si in viata aceasta. Oare perechea (crestina) potrivita impreuna cu copiii,nu ne vor duce in Rai? Astea sunt aspiratiile ei lumesti,pe care incearca sa le gaseasca in concordanta cu legile lui Dumnezeu,si nu vad ce e rau in asta. Daca ati trecut de vrasta ei si a mea... e foarte greu de inteles.

Doamne-ajuta!
Reply With Quote