View Single Post
  #33  
Vechi 08.01.2015, 12:23:18
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
+Ulcer
Nicidecum.

Citat:
+Dereglarea sistemului digestiv
Mai exact pauza binemeritată sistemului digestiv după o viață de procesare aproape continuă a hranei.

Citat:
+Atrofierea muschilor
Doar un pic pînă treci pe metabolismul catabolic. Se refac prin exerciții sau dacă ai o viață activă.

Citat:
+Lipsa de energie
E adevărat că te miști cu încetinitorul, dar asta nu te împiedică să ai un program obișnuit.

Citat:
+Ameteli dese
Consecințe ale detoxifierii. Semn că iese otrava afară. Dar și din cauză că inima bate mai rar.

Citat:
+Anemie
Nu știu, dar nu cred.

Citat:
+Probleme cu ficatul si rinichii.
Dacă ai probleme grave cu ele nu ai voie să faci așa ceva. E adevărat că sînt suprasolicitate în post, deoarece corpul se curăță.

Citat:
Deci nu este recomandat sa faci asta mai mult de o zi.
Am terminat multe sesiuni cu bine, de la 5 zile de post total pe timp de vară cu activități fizice pînă la 26 de zile doar cu apă cu serviciu, lucrat nopți, costruit diverse, renovat, cărat greutăți șamd.

Citat:
Iar Dukan presupune ca mananci in prima faza proteine, iar corpul isi ia grasimile din rezervele proprii. Dupa aceea revii incet la dieta initiala, intr-o perioada lunga de timp, ca sa eviti dereglajele majore.
Prea multe proteine în timp se transformă în carbohidrați care devin grăsime. Apropo de dieta ketogenică, low carbo.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote