View Single Post
  #8  
Vechi 04.01.2010, 20:28:40
andrei_im's Avatar
andrei_im andrei_im is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.12.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.005
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zuzu17 Vezi mesajul
asta a spus si mama mea. sa evit si sa nu mai tin contactul cu persoanele care ma intristeaza si imi fac rau.dar mai e ceva.. foarte ciudat care mi s-a intamplat. de exemplu eram intr-o stare asa de proasta, incat pur si simplu mi-a venit gandul de a ma sinucide, DUMNEZEU sa ma ierte pt acest lucru. in acel timp vorbeam cu ea la telefon si in momentul in care mi-a venit acest gand.. rau, altfel nu pot sa il numesc, ei bine, in acel moment ea a inceput sa planga si sa imi spuna sa nu o fac sa nu ma sinucid ca nu merita. :| sau in noaptea din-aintea diminetii cand ea a spus ca mi-am ucis ingerul pazitor l-am visat pe Isus.. sau cred ca era Isus. stiu doar ca eu eram intr-o casa, si El a intrat la mine in casa. acolo eu m-am pus in genunchi parca, si l-am intrebat cum sa ma schimb, sa fiu mai credincios, si mi-a zambit, si mi-a aratat Biblia. apoi a stat cu mine pana dimineata, am dormit amandoi in aceeasi casa, nu mai stiu ce am facut, si dimineata imi dau seama ca pleaca. il vad ca iese pe usa, si dispare in lumina zilei. acum eu intreb, poate am inebunit si eu, dar se poate sa fie acest om din visul meu defapt ingerul meu pazitor? sau o iau si eu razna si chiar am nevoie de ajutor? pentru ca eu chiar nu mai stiu ce sa fac. sunt total debusolat..
e foarte periculos sa te increzi in vise. si mai ales sa le discuti cu altii. nu le da atentie, cauta lucrurile simple, sincere, cauta pocainta, bucuria. si daca te vei invrednici de daruri, iti va da Dumnezeu si minuni dar nu asta trebuie sa cauti. daca totusi te tulbura un vis, tot cu un duhovnic trebuie sa vorbesti.
daca esti debusolat cauta linistea in rugaciune. linisteste-te cat poti, incearca sa primesti totul calm si sa te rogi. mai mult nu pot sa-ti spun, decat acestea - rugaciune si duhovnic!
Reply With Quote