View Single Post
  #2  
Vechi 26.06.2014, 16:58:23
leonte leonte is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.10.2012
Locație: Bacau
Mesaje: 472
Implicit

Doamne Dumnezeul nostru, care ai venit pe pamant si de la zidirea Ta ai primit batjocura, Lumineaza pe roaba Ta sa intelega faptul ca Binele pe care il vrei Tu pentru ea, este mai mare decat binele pe care il cauta dupa socotintele ei omenesti! Cauta spre nevoile noastre, nu dupa vrednicia rugaciunilor noastre ci dupa mare mila TA!

Scumpa colega de forum! Durerea si descumpanirea ta nu le poate intelege decat cine a trecut prin experiente similare. Este foarte greu sa ne pastram cumpatul atunci cand suntem apasati si stramtorati. Dar daca Dumnezeu voieste ca eu sa mor la noapte, cine sunt eu sa-I cer socoteala? Oare nu traiesc pentru a face voia Lui? Oare nu asta cerem in rugaciunile noastre: <Tatal nostru,... faca-se voia Ta!> Nu este corect sa ne suparam atunci cand voia Lui este alta decat voia noastra. Acum, mai mult ca niciodata poate, acum esti in situatia de a te arata supusa intru toate, si sa cugeti precum dreptul Iov <<Daca am primit cele bune de la Dumnezeu, oare nu voi primi si pe cele rele?>> Dumnezeu te pazeste de o nenorocire care ar putea veni peste tine daca s-ar implini voia ta, iar tu cartesti si-L acuzi ca nu vrea sa aveti familie!?

Dar nu te descuraja, ci inarmeaza-te cu nadejdea sutasului roman si cu pocainta femeii celei pacatoase, si vei fi iertata de pacate si mangaiata de mila Lui cea bogata.
Reply With Quote