View Single Post
  #9  
Vechi 14.10.2008, 14:12:41
Bator Bator is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.10.2008
Mesaje: 5
Implicit Posibila solutie

Doamna Carine si eu sunt persoana cu handicap dar nu locomotor,cu timpul am devenit foarte sensibil la acest subiect al ajutorarii persoanelor cu handicap ,una dintre cele mai defavorizate categorii sociale din Romania(de exemplu vedeti ca in tot acest scandal al maririi pensiilor si salariilor nimeni nu a pomenit nimic de handicapati)Eu multumesc lui Dumnezeu desi sunt handicapat am reusit sa ma angajez si ma descurc cat de cat cu banii ,dar am tovarasi de suferinta pe care ii cunosc si ma cunosc si vin si imi cer bani si atunci cand am le dau ,dar credeti ca asta ar fi solutia ca handicapatii sa-i ajute cu bani pe handicapati Insa ce ar putea face cu o indemnizatie de doar 217 ron decat sa cerseasca.De aceea cred ca o posibila solutie ar fi infiintarea a cat mai multe asociatii umanitare cu scop lucrativ -productiv avand ca principal obiectiv reintegrarea socio-profesionala a persoanelor cu handicap in special prin crearea de locuri de munca la domiciliu.Legislatia atat nationala cat si europeana par favorabile unor astfel de proiecte .Si eu am intocmit o schita- proiect pe care doresc sa o public cat mai curand pe site-ul Epalogistica.webnode.com (prin Google Chrome) unde exista si un blog si i-as ruga pe toti cititori acestui comentariu daca pot sa ma ajute cu idei si sfaturi pentru a incerca sa pun in practica acest proiect. Multumesc
Reply With Quote