View Single Post
  #13  
Vechi 11.04.2019, 13:41:20
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Iartă-mă dragă Seraphim7 dacă te-am deprimat eu sau martorii nu știu cui sau pofta de viață...

Pofta e ceva egoist, ține de iubirea de sine care-l însărcinează pe om cu tot felul de slujiri păgâne așa că e normal să te deprime poftele altora frenetice și feerice.

Eu nu doream să te deranjezi stricându-ți liniștea. Poți liniștit să nu te superi, să ierți și să eviți întâlnire și discuțiile... dar din start să te dai victimă... nu cred că e politicos și nici creștinește să te superi devenind la fel de Morocănos ca mine.

Eu te întreb dacă așa se dă bună ziua cuiva luîndu-l din start la rost de parcă te-ar fi trezit din somn.

Păi nu am pus manele și nu am dat muzica la maxim ci doar am spus Bună ziua.

Dacă asta te deranjează, atunci iartă-mă și evită-mă căci nu doresc să supăr nici măcar un țânțar sau o musculiță bețivă, nici măcar o drosofila melanogangster.

Deci Pace ție... și liniște căci nu am venit să-ți rănesc sufletul prin lăudăroșenii ce nasc invidii, ci deocamdată am venit să vă salut și să vă întreb ce mai faceți... așa din politețe creștină.

Poate că în viitor mi-oi remărturisi și credința și interesele și slujirea divină dar asta cu timpul și doar tainic, în discuții serioase și liniștite așa cum obijnuiesc adevărații creștini.
Nu-s nici creștin nici politicos si din start nu-s victima ta.Dar dacă mă mai confunzi cu tantari si muște bete îți schimb eu gratuit veterinarul.
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote