View Single Post
  #5  
Vechi 03.09.2007, 17:31:07
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.537
Implicit

Repet si eu ce ti-a spus si Jenica, anume sa mergi la o minastire pentru Maslu si cred ca poti evita statul prelungit intr-un loc(daca ai probleme...) . Deci daca iei autobuzul si mergi la Sf Minastire Cernica(in caz ca locuiesti in Bucuresti) unde Moastele Sf. Calinic sunt grabnic ajutatoare impreuna cu Slujbele de Sf.Maslu care merg direct la suflet. Vezi ca acolo pe o masuta este programul tuturor slujbelor de Maslu pentru o luna, noteaza-le si mergi cit mai des. Foarte multa lume amarita a fost ajutata acolo inclusiv eu.
Cind mergi nu uita sa pui ceva si in cutie saracilor, fa milostenie si umple-ti stilele cu apa de la Fintina Turcului construita de Sf. Calinic, care din nou, este un mare facator de minuni si nu te grabi! stai cit mai mult acolo,in biserica si in Minastire(toata ziua daca poti)vino de dimineata si stai la toate slujbele si cere sfat duhovnicesc!
Stai in biserica cu indrazneala si credinta ca totul va fi bine iar daca fetita ride sau face alte zgomote nu te impacienta deoarece calugarii de acolo STIU despre ce este vorba si te vor ajuta si indruma
Cu Dumnezeu inainte!
Reply With Quote