View Single Post
  #6  
Vechi 20.04.2012, 15:53:33
petruta12 petruta12 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.04.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Implicit

Eu m-am simtit nevrednica de Sf Impartasanie, i-am spus duhovnicului mai apoi si nu mi-a dat nici un raspuns, ce si cum ar trebui sa procedez in continuare, ba chiar l-am intrebat daca pot merge la o alta Biserica, iar raspunsul a fost afirmativ.Cineva mi-a spus ca trebuie sa ma Impartasec cat mai des ca imi formeaza ca o armura impotriva lucrurilor pe care le simt, insa am citit spusele unui preot care sustinea ca nu-i bine cand te impartasesti in stare de nevrednicie
http://mantuire.50webs.com/diverse_c...e_artemon.html

Insa lucrurile pe care va povesteam ca le simt...tare as vrea doar sa fie niste ganduri si atat...provoaca dureri, ma sageata, nu-mi dau pace. Tare as vrea sa gasesc un duhovnic cu adevarat care sa nu faca din Taina Preotiei o meserie si atat.Nu prea stiu eu multe lucruri despre Biserica si Tainele ei dar, parca simt cand cineva imi spune lucruri doar ca sa scape de mine. Poate imi puteti recomanda un loc unde as putea sa merg sa gasesc un duhovnic cu rabdare. Plus ca as vrea sa povestesc cuiva cum am inceput si in ce context sa merg la manastire si sa ma spovedesc si sa ma impartasec. As putea sa va dau un mesaj privat domnule Zaharia?in care sa va povestesc de la inceput si mai apoi sa-mi spuneti parea dvs.Am vazut aici pe forum ca stiti destul de multe lucruri despre religia Ortodoxa si sincer imi par curate cuvintele si spusele dvs aici pe forum. Multumesc! Doamne ajuta!
Reply With Quote