Subiect: Vreau o familie
View Single Post
  #14  
Vechi 16.10.2010, 09:25:56
Elesya Elesya is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.10.2010
Locație: intre doua nemuriri
Religia: Ortodox
Mesaje: 169
Smile Ai rabdare...

Citat:
În prealabil postat de coldworld Vezi mesajul
Fetito, daca ai pacatuit in ultimul hal, tu nu crezi ca exista si niste consecinte?
În prealabil postat de anonim30
Da. Vreau o familie si nu una oricum, ci una care sa respecte regulile prin care as putea ajunge la El. Imi doresc atat de mult asta, ca am ajuns intr-o stare de depresie din care nu reusesc sa mai ies, vazand ca nu se intampla orice as incerca sa fac: fie apare cate cineva pe care eu nu-l consider potrivit, fie el nu ma considera potrivita lui.
Cum sa fac sa scap de depresie? Stiu ca acum poate vorbesc precum fariseul dar: la slujbe merg, post tin, cu vreun barbat nu am mai fost de vreo 10 luni..Ce-i drept am pacatuit tare in trecut, dar incerc sa-mi plang pacatele cum pot.
Ma intreb: daca este pedeapsa, de ce nu ma omoara pur si simplu? Am unele stari de gandesc ca uneori ar fi mai simplu asa..Oare nu este voia Lui casatoria pentru mine?


Fetito, daca ai pacatuit in ultimul hal, tu nu crezi ca exista si niste consecinte?


Draga mea, nu trebuie sa disperi, este nevoie doar de rabdare....Daca te-ai spovedit cu inima deschisa, daca regreti sincer toate greselile de odinioara , Tatal Nostru Ceresc SIGUR te iarta , ca EL nu vrea "moartea" pacatosului ci intoarcerea lui la credinta....Cum crezi ca te pedepseste chiar acela care si-a jertfit unicul FIU , din iubire pt creatia SA? Insa sunt INCERCARI....teste...si trebuie sa ai credinta si putere deoarece vei invinge! Sigur raspunsul la dorinta ta poate nu este cel asteptat de tine, insa EL stie MEREU ce este mai bine pt. copiii Lui...Incearca pe langa rugaciuni , mers la biserica , sa mergi la o lansare de carte, la un vernisaj, la o opera sau balet...si acolo poti descoperi "lumea" in care cu sigurantza vor mai fi fiind si OAMENI (cu suflete mari si credincioase) ! Doamne Ajuta ! CURAJ !
Reply With Quote