View Single Post
  #18  
Vechi 23.11.2010, 17:37:37
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ovidiu Vasile Pop Vezi mesajul
Frati,intru credinta Ortodoxa,oare ce invatam in biserica ?...Daca azi si noi admitem folosirea prezervativului ca un mijloc de evitare a bolilor venerice,maine vom ADMITE cine stie ce...cult eretic,pentru a ne mantui! Sigur,sub pretextul ca Ortodoxia nu tine "pasul" cu lumea moderna (adica nu trece la francmasonerie) sau ca nu "raspunde" cerintelor momentului.NU,asta nu-i o solutie nici chiar de moment. Se stie foarte bine de ce-i saracie in Africa...e pentru bogatiile naturale,care constituie materia prima a industriilor tarilor "bogate". Doamne ajuta.
Domnule draga, eu nu am cunostinta de francmasonerie sau alte asa-zise puteri oculte actuale. Eu incerc sa inteleg realitatea din jur fara sa apelez la idei preconcepute.
Dumneata nu ai siguranta ca saracia in Africa se datoreaza exclusiv sau in cea mai mare parte materiilor prime pe care bogatii le procura de-acolo.
Cand tara in care traiesti are o clima foarte nefavorabila (seceta, nimic din ce cultivi nu creste, samd), teritoriile locuibile sunt supra-supra aglomerate (cu familii care au si cate 10 copii), analfabetismul e la el acasa, triburile se razboiesc de cand tarile occidentale fost-colonialiste au tras linii pe harta Africii si au delimitat noile state, iar mortalitatea infantila este extrem de ridicata... cum sa te astepti sa fii bogat?
Pe mine nu ma intereseaza conspiratiile, ma uit doar la ce se intampla acolo si vad ca atunci cand se incearca stavilirea bolilor, se pun mai marii religiilor crestine de-a curmezisul.
Atunci sa asteptam sa mai moara cateva milioane de subnutriti...
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote