View Single Post
  #19  
Vechi 23.11.2010, 18:34:46
Ovidiu Vasile Pop Ovidiu Vasile Pop is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.09.2010
Locație: europa
Religia: Ortodox
Mesaje: 48
Implicit

Citat:
În prealabil postat de coralina Vezi mesajul
Domnule draga, eu nu am cunostinta de francmasonerie sau alte asa-zise puteri oculte actuale. Eu incerc sa inteleg realitatea din jur fara sa apelez la idei preconcepute.
Dumneata nu ai siguranta ca saracia in Africa se datoreaza exclusiv sau in cea mai mare parte materiilor prime pe care bogatii le procura de-acolo.
Cand tara in care traiesti are o clima foarte nefavorabila (seceta, nimic din ce cultivi nu creste, samd), teritoriile locuibile sunt supra-supra aglomerate (cu familii care au si cate 10 copii), analfabetismul e la el acasa, triburile se razboiesc de cand tarile occidentale fost-colonialiste au tras linii pe harta Africii si au delimitat noile state, iar mortalitatea infantila este extrem de ridicata... cum sa te astepti sa fii bogat?
Pe mine nu ma intereseaza conspiratiile, ma uit doar la ce se intampla acolo si vad ca atunci cand se incearca stavilirea bolilor, se pun mai marii religiilor crestine de-a curmezisul.
Atunci sa asteptam sa mai moara cateva milioane de subnutriti...
Doamna draga,eu sant de credinta Ortodox,asa ca ce spun cei de alte credinte ,e treaba lor.Eu mi-am spus parerea si am indraznit sa mai spun si altceva in completare,fara sa jignesc pe nimeni.Iertare,iertare,iertare. Doamne ajuta.
Reply With Quote