View Single Post
  #104  
Vechi 10.07.2012, 09:28:30
Suzana's Avatar
Suzana Suzana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.07.2012
Mesaje: 123
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Doamnă, nu am de ce să-mi fie necaz că sunt pașnici, m-aș bucura chiar și pentru dumneavoastră să fiți pașnică... Pe de altă parte, nu am omorât pe nimeni și nici nu am de gând pe viitor... că o fi război de cucerire, ori de apărare. Am spus că nu cunoașteți doctrina adventistă cu privire la aspectele acestea (și probabil și la altele), și am avut dreptate...
Nu mai incercati sa ne prostiti, ca nu va merge, ceea ce s-a spus aici este adevarat, adventistii reformisti, care sunt cult distinct de cultul AZS, s-au separat de acestia pe mai multe motive, insa motivul principal este acesta: reformistii refuza sa invete sa omoare oameni si nu participa la razboaie, pe cand cei din care s-au rupt, AZS, fac toate acestea (stagiu militar + participare la razboi), avem dovada trupelor americane trimise in tarile din Orient, in care au existat destui soldati adventisti AZS insa nu reformisti ! tinerii AZS in Romania sunt incorporati ca soldati pe cand tinerii adventisti reformisti nu, ei sunt trimisi eventual la bucatarie sau in alte zone necombatante, nefacand instructie militara.

Membrii AZS nu mananca carne de porc, dar alt tip de carne da, pe cand reformistii nu mananca niciun fel de carne, ba chiar sustin ca nici Domnul nu a mancat carne ci doar a inmuiat putin painea, insa carnea nu a mancat-o (cand a tinut Pastile).
Reply With Quote