View Single Post
  #1  
Vechi 03.05.2007, 20:46:50
Nitro Nitro is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.05.2007
Mesaje: 45
Implicit

Hmm , m-am gandit mult la asta . Multi oameni care se sinucid vor doar poace si liniste , un loc de eterna odihna , dar tocmai prin faptul ca se sinucid nu au parte de asa ceva .

Soo , m-am gandit , cum poti ajunde acolo ( rai) prin sinucidere....m-am gandit , tot gandit ...si iar gandit ( ca dak era prea simplu erau toti deja acolo :) ) ... si am dat peste un pasaj in biblie , deschisa in mod aleatoriu , pasajul cu da cezarului ce e al cezarului si lui dumnezeu ce e al lui ...si pe undeva pe acolo , zice ca daca esti angajat sa faci ceva , nu esti responsabil pt acel ceva , cum ar fi calaii , ei erau partial iertati pt crime deoarece erau angajati sa faca acel lucru , no faceau din placere , ci doar sa traiasca ...so daca ei erau partial iertati pentru crima...exista si o portita pt. sinucidere :)..weee...mi-a deschis orizontul ..

Si am gasit :) daca salvezi o viata sacrificand-o pe a ta , esti partial mantuit deoarece ai salvat o viata care merita . So , donarea de organe oamenilor care au nevoie si merita , te mantuieste partial . Poate era destinul tau sa salvezi acele vieti , care la randul lor vor influenta pozitiv multe altele , poate mult mai multe decat ai fi influentat tu !

Si astfel u te sinucizi , dar prin sinuciderea ta salvezi multe alte vieti , so esti mantuit partial :)
Reply With Quote