View Single Post
  #56  
Vechi 17.08.2010, 11:22:00
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de speranta1970 Vezi mesajul
Ce ne opreste sa -i dam jos pe maimutele de la putere de acum?Daca nu santem fericiti de ce-i mai votati?
Ne opreste spiritul crestin, de aia isi bat joc de noi.
Aceste infectii care ne conduc si aici ma refer la un intreg sistem, probabil pe la 100.000 de persoane, sunt de fapt un cancer al acestei societati. Si un cancer nu poate fi rugat sa plece din organism, cand ai cancer la plamani nu te mangai pe piepti si-l rogi sa plece! Unica solutie este ultimativa: violenta extrema. Cand ai cancer il extirpezi dupa care asiguri tratament drastic si extrem de toxic ca sa te asiguri ca celulele ramase nu vor creste si restabili formatiunea canceroasa la loc. Dar acest lucru este eminamente imposibil pentru ca suntem un popor pasnic, bland. Si nici nu avem tratamentul pe care sa-l aplicam dupa extirpare. Si nu avem nici chirurg.
Unica solutie valabila in cazul Romaniei ar fi sa ne rugam la Dumnezeu sa ne ajute. Alta solutie nu exista dupa parerea mea.
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote