View Single Post
  #59  
Vechi 17.08.2010, 13:41:35
georgetug georgetug is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2010
Mesaje: 20
Implicit chiar asa sa fie ...

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
Crestinismul sporeste mai bine fara TV, deci nu ar fi o problema.
"stat la rand la lapte de la 4 dimineata" - mai mult de jumatate de zile dintr-un an sunt zile de post, deci iata ca ati fi stat mai putin la coada.
In ce priveste foamea aceasta a fost specifica Romaniei, intrebati pe cineva din R. Moldova cum era cu alimentele pe timpul comunismului. Sau intrebati cum a fost cu alimentele in RDG, Cehoslovacia, Ungaria, Polonia, Iugoslavia etc Nicaieri in Europa nu a insemnat comunismul infometare dupa anii 50. Problema in comunism era daca erai din elite. Daca erai taran puteai sa-ti botezi copiii oricand vroiai. Eu am fost botezat fara probleme. Parintii mei s-au cununat in biserica. Si nici macar nu erau tarani, doar nu erau membri de partid.
1. ati crescut copii sa vedeti cum este cu laptele in casa ?
2. foamea sfecifica romaniei ? stiti care este acum - in timp ce noi stam la calculator - situatia in Cuba ? dar in frumoasa Rusie la tara, dar in partea comunista a Chinei ? - dar in Korea de Nord. sunteti la zi cu stirile ? -
- se moare - la propriu - de foame
3. in privinta botezului cititi marturiile celor care au stat "politic" in inchisorile comuniste. veti vedea ce credeau comunistii despre botez.
Reply With Quote