View Single Post
  #6  
Vechi 14.01.2011, 04:41:06
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Unheilig Vezi mesajul
Dumnezeu a inzestrat si alte specii de primate cu inteligenta, cum ar fi neandertal, homo erectus sau CroMagnon.Din pacate ele au disparut de mult, dar aceste specii aveau si ei credinte religioase, pictau chestii in pesteri si vorbeau unii cu altii.

Despre conditii propice de viata....de cand am descoperit ca viata poate fi formate din alte elemente decat cele 6 de baza, sansele au crescut din nou ca viata sa fie bine raspandita in galaxie.Si in plus, unele forme de viata nu au nevoie de soare pentru a supravietuii.

Ai pus in aceasi propozitie notiunea de Dumnezeu,cu notiuni din teoria evolutionista,scuza-ma daca nu am prins exact firul...
De ce spui "din pacate au disparut de mult"?evolutionistii inteleg asta ca fiind o selectie naturala,ce ai fi vrut sa te misti printre neandertali,homo erectusi si Cromagnoni acum in 2011?zic si eu...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote